Lis 14, 2013

Posted in Blog | 0 Comments

Kilka słów o kursach niemieckiego, tłumaczeniach i promocji tego języka

Jakie kursy językowe są każdy widzi, niestety, ale czasem udając się na jakiś, płacąc nasze ciężko zarobione pieniądze otrzymujemy zupełnie nie to co chcieliśmy. Dlatego w tym wpisie kilka porad o tym co jak i gdzie dobrać.

Najwięcej ofert od nauki języka niemieckiego znajdziemy oczywiście w centrach miast, gdzie szkoły takie wynajmują  pomieszczenia po to, żeby prowadzić w nich zajęcia. Jak się okazuje się miejsce, w którym firma jest zarejestrowana, a miejsce, w którym prowadzi zajęcia to dwie różne lokalizacje i warto o o tym pamiętać kiedy udajemy się na zajęcia.

Po drugie nie wiadomo jakim cudem, ale czasem udaje się zebrać takim szkołom językowym, aż około 16 osób na jednym kursie. Oczywiście jest to sytuacja, która nie powinna mieć miejsca. Najbardziej optymalne uznaje się grupy od 6 do 12 osób, wtedy jest na tyle dużo osób, aby każdy czuł luz, ale na tyle mało, aby nauczyciel mógł się zająć każdym z osobna.

Warto zwrócić również uwagę, aby po kursie istniała możliwość przystąpienia do zdawania międzynarodowego certyfikatu, najlepiej na poziomie co najmniej A2. Prócz tego na koniec nie zapomnijmy zwrócić uwagi na rzeczywisty koszt szkolenia, np. kto płaci za książki oraz na dogodne miejsce odbywania zajęć.

Jeżeli chodzi o tłumaczenia z języka angielskiego to tutaj szczególną uwagę zwrócić należy na portfolio naszego tłumacza. Choć nie jest to język tak zmienny jak inne nowożytne, warto aby był on na bieżąco i rzeczywiście interesował się tematem.

Na koniec polecam odwiedzić specjalistów z tej dziedziny, czyli kancelarię kancelariatlumacza.pl

Napisz komentarz