Sie 7, 2016

Posted in tłumaczenia | 0 Comments

Jak założyć biuro tłumaczeń?

Jak założyć biuro tłumaczeń?

Zawodowi tłumacze pracujący w branży to osoby, które bardzo dobrze znają języki obce. Czasem, gdy w obecnej pracy nie widzą już szansy rozwoju zawodowego poszukują innej drogi. Zastanawiają się wtedy nad własnym interesem, nad otwarciem własnego biura tłumaczeń. Czy wiąże się to z wieloma formalnościami? Jak pozyskać klientów?

Badania dowodzą, że rynek tłumaczeń rozwija się dynamicznie i bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Warto więc pomyśleć o tej formie działalności gospodarczej. Oczywiście sam właściciel biura nie musi być zawodowym tłumaczem, wystarczy, że takowych zatrudni w swojej firmie. Działalność założyć może każdy, gdyż nie wymagane są żadne licencje czy zaświadczenia. Nie powinno się jednak rzucać na głęboką wodę, dobrze jest gdy właściciel ma rozeznanie w branży, miał do czynienia z pracą tłumacza, wie na czym polega i z czym się wiąże. Zakładanie biura bez posiadania jakiejkolwiek wiedzy jest ryzykowne i czasem kończy się klapą z powodu braku doświadczenia w tej materii. Dobrze jest znać więc strukturę rynku tłumaczeniowego i podstawowe pojęcia z jego zakresu.

Niezbędny jest biznes plan aby skutecznie móc rozwinąć firmę i uzyskać satysfakcjonujące zyski.
Rzetelne rozeznanie pozwoli oszacować szanse na powodzenie biznesu. Osoba planująca otworzyć własne biuro tłumaczeń powinna, a chociaż dobrze by było, aby posiadała swoją “siatkę kontaktów”, tak aby nie zaczynać od zera. Warto mieć kilku stałych klientów, którzy znają już nasze umiejętności i możemy być pewni, że nadal będą korzystali z naszych usług.

W dzisiejszych czasach niezbędna jest odpowiednio dobrana reklama. Warunkuje to odpowiednio rozwój biura tłumaczeń. Wiadomo, że koszty całej kampanii reklamowej to duży wydatek, trzeba więc się liczyć z wydatkami, jednak bardzo się to opłaca. należy przekalkulować ile będziemy musieli początkowo wydać zanim zaczniemy osiągać zyski.

Jeśli zainwestowaliśmy już w reklamę, w odpowiednio wyszkolonych pracowników, w lokal położony w dobrym punkcie, to można zacząć pracować.

Kto nie czuje się na siłach aby założyć swoje biuro może skorzystać z formy franczyzy, czyli założenia biura pod szyldem większej firmy. Może to pomóc zdobywać jakże potrzebne uznanie na rynku. Oczywiście franczyza ma swoje wymagania dotyczące na przykład powierzchni biura, jego oznakowania, czy prowadzenia statystyk i analiz na temat rynku tłumaczeń i zapotrzebowań na tłumaczenia.
Jak wybić się w branży?
Należy postawić na jakość i rzetelność, aby nasi zadowoleni klienci mogli nas polecić innym osobom. To niezwykle ważna forma autoreklamy.
Co może mieć o ofercie takie biuro?
Można tłumaczyć na przykład następujące dokumenty:

  • dokumenty biznesowe
  • dokumenty prawne
  • teksty ekonomiczne i bankowe
  • korespondencję
  • teksty techniczne
  • teksty medyczne

Takie tłumaczenia ma w swojej ofercie biuro Mały rynek. Oferuje ono tłumaczenia pisemne zwykłe i przysięgłe.Wszelkie informacje na temat proponowanych tłumaczeń można znaleźć na stronie http://malyrynek.pl/biuro-tlumaczen/.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *