Lis 14, 2013

Posted in tłumaczenia | 1 Comment

Jak język Holenderski to tylko w Holandi!

Jak język Holenderski to tylko w Holandi!

Jeżeli chcesz się uczyć prawdziwego angielskiego to jedziesz do Wielkiej Brytanii, jak chcesz się nauczyć Niemieckiego to jedziesz do Niemiec więc jeżeli się uczyć Holenderskiego to tylko w Holandii!

Jest to bardzo prosta zasada, w Holandii ponad 80% ludzi posługuje się właśnie tym językiem. Co prawda jest to dość niewielki kraj, wielkości raptem jednego naszego województwa, ale warto go odwiedzić. Jak każdy dobrze wie stolicą Holandii jest Amsterdam i właśnie tam znajdziemy najwięcej osób posługujących się biegle językiem Holenderskim i to właśnie to miasto polecam wybrać jako pierwszy punkt na naszej drodze do nauki tego języka!

Warto tutaj zaznaczyć, że z Holendrami bez problemu porozumiemy się np. w języku angielskim, zna go prawie 90% społeczeństwa. Co ciekawe poza Holandią język Holenderski jest urzędowym w takich krajach jak Belgia, Surinamu i Aruby, które jednak są jeszcze mniejsze od niego samego.

To co na pewno odróżnia inne kultury od Holenderskiej to fakt, że oni ciągle kultywują lokalne dialekty i jest to dla nich stosunkowo normalne. Co ciekawe najpopularniejszym dialektem, który ma możliwość stać się językiem urzędowym jest dialekt limburski. Kolejna ciekawostka, którą warto podkreślić to fakt, że mówi w tym języku ponad pół miliona Niemców.

Po więcej szczegółów dotyczących języka Holenderskiego zapraszam na kancelariatlumacza.pl.

  1. język holenderski to niejako podstawa, nie da się ukryć, że wszystko będzie teraz kręciło się dookoła kontaktów wschodu z zachodem

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *