Paź 24, 2013

Posted in Blog, tłumaczenia | 1 Comment

Co jest nam potrzebne do konferencji oprócz tłumacza

Co jest nam potrzebne do konferencji oprócz tłumacza

Konferencja to dość charakterystyczny sposób na prowadzenie biznesu, a tak właściwie rozmów handlowych. Warto pamiętać, że biznes, jaki by nie był zawsze, ale to zawsze rządzi się swoimi prawami.

Dlatego też nie powinno nas dziwić, że tłumaczenia ustni zanim dojdą do wysokiej wprawy odbywają setki godzin szkoleniowych dzięki, którym nabrać mogą odpowiedniego sposobu na mówienie i tłumaczenie tego co słyszą.

Niestety nawet najlepszy ustny tłumacz nie jest wstanie zapewnić najwyższego komfortu osób biorących udział w konferencji bez odpowiedniego sprzętu.  Żyjemy w czasach kiedy bez elektroniki obyć się nie można. Dlatego też pomówmy w tym wpisie przede wszystkim o niej.

Po pierwsze na konferencji potrzebny są komputery. Sprawne, odpowiednio skonfigurowane oraz wydajne. Po drugie niezbędne jest dobre nagłośnienie, wysokiej jakości głos jest niezbędny zarówno tłumaczowi, aby zrozumieć co mówią goście, jak również gościom, aby Ci dobrze rozumieli tłumacza. Po za tym niezbędny jest cały system audiowizualny do konferencji. Dzięki, któremu wszystko to o czym tutaj mówimy może mieć miejsce.

piuro

Duże firmy zatrudniają informatyków i specjalistów od tego, małe niestety nie mogą sobie zawsze na to pozwolić. Dlatego też ważne jest, aby wybierać firmę, która jest najbardziej dopasowana do naszych potrzeb.

  1. dokładnie, ja sama jestem zdziwiona jak mało osób zwraca uwagę na to, że oprócz tłumacza niezbędny jest również sprzęt i wszystko co z nim związane

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *